Chili-trade Kft. w Polsce

 

Chili-Trade Ltd. została założona w październiku 1994 roku.
Głównym przedmiotem jej działalności jest produkcja i pakowanie papryki.
Papryka jako przyprawa używana jest od około 300 lat na Węgrzech. Papryka jest przyprawą na każdy każdy dzień, więc nie może jej zabraknąć w naszym żywieniu. Mielona papryka jest mieszanką zapachów, smaków i aromatów, która jest wyrazem dań węgierskich. Jej urzekający kolor, wysoka zawartość barwnika, słodki lub pikantny smak sprawiły, że autentyczne Węgierskie przyprawy i przyczyniły się do ustanowienia międzynarodowej reputacji kuchni węgierskiej.

Doskonały klimat na Węgrzech, warunki glebowe, tradycjia uprawy, która jest dziedziczona z ojca na syna, powodują iż te uprawy znane są na całym świecie.
Chili-trade Ltd. zajmuje się utrzymaniem tych tradycji. Opakowanie starannie ukrywa specjalne właściwości mielonej papryki z czerwonych papryk rosnących na plantacjach w kraju w regionie Kalocsa, które dojrzewają na dobrej glebie z Niziny Węgierskiej, klimacie bogatym w słońce, ku uciesze smakoszy.  Poprzez stosowanie tradycyjnej metody obróbki materiału podstawowego wszystkie produkty zachowują doskonale swoje właściwości i cechy.

Został  także wprowadzony i stosowany przez firmę system bezpieczeństwa żywności HACCP w 2001 roku. Ze względu na ograniczenie użycia kiełków można było osiągnąć poprawę jakości.
Jednym z produktów specjalnych Chili-trade, blisko związanych z papryką, jest olej paprykowy do smażenia. Ten olej uzyskuje się z miąższu i nasion papryki.
Oleje otrzymywane przez zimne przetwarzanie utrzymują  zawartość witamin i substancji smaku.

Jesteśmy przedstawicielem firmy Chili-trade  w Polsce i zapraszamy do współpracy.